thumb image
Kvě 05, 2022 945

Těchto 7 tipů vás ráno zvedne z postele!

Jdete spát pozdě, několikrát se v noci probudíte a pak posouváte 3x budík. Nakonec se přinutíte vstát a nachystat se do práce, kde zíváte a marně se snažíte soustředit. Vaše první jídlo je „na stojáka” v bufetu, jste roztěkaní a říkáte si, že zítra už budík posouvat nebudete.
Málokdo může říct, že jeho ráno vypadá jinak. Odolat vyhřáté posteli a vstát na první zazvonění budíku není zrovna nic snadného. Vše se točí kolem pevné vůle. Vyzkoušejte těchto 7 tipů, díky kterým se vám bude vstávat mnohem lépe.

————

Postavte si budík dál od postele

Vstávat s budíkem

Může to být velice lákavé stisknout tlačítko odložení, abyste měli dalších několik minut spánku navíc, ale vašemu tělu tím působíte velké potíže. Narušíte mu přípravu na vstávání, která dle odborníků na spánek probíhá asi hodinu před plánovaným probuzením. Pokud upadnete do hlubokého spánku, budete se cítit unaveni, dezorientováni a bez nálady.

Pokud je pro vás náročné vstát hned na první zazvonění, dejte si svůj budík dále od postele. To vás donutí vyskočit z postele. Ale pozor!! NE, že vás napadne se tam vrátit.

————

Základ je vstávat každý den ve stejnou hodinu

Každý den (a ano i o víkendech!) byste měli vstát ve stejnou dobu. Pravidelnost je při učení se nového návyku nutná. Na brzké vstávání se nedá zvyknout, pokud jeden den budete vstávat v 6 a druhý den v 8. Jakmile se naučíte vstávat ve stejnou hodinu, nebude pro vás problém probudit se v tuto hodinu i přes to, že budete mít budík nařízen výjimečně třeba o hodinku později.

————

Zkuste vstávat s denním světlem

Ranní světlo dokáže být otravné. Dvojnásob, pokud vám svítí do obličeje, ale zároveň je to upozornění pro váš mozek, že je čas vstávat. Takže denní světlo rozhodně nepodceňujte. Pomůže vám lépe vstát a rychleji se nastartovat do běžného dne.

————

Správná strava je důležitá

Obecně platí, že poslední jídlo byste měli jíst 3–4 hodiny před spánkem. Také si dejte pozor na to, co pijete. Večer se vyhněte kávě, sladkým limonádám, alkoholu nebo zelenému čaji. A nezapomeňte, že zdravá a vydatná snídaně je základ.

Tip: přečtěte si, které potraviny vám pomůžou zlepšit spánek. 

Návyky, které vám pomohou vstávat

————

Osprchujte se

Zkuste ráno při sprchování střídat horkou a studenou vodu. Horká voda rozproudí krev a rozšíří tepny, studená tepny stáhne a dostane krev do vnitřních orgánů. Tímto probudíte svůj organismus. Stačí 30 sekund a hned se budete cítit svěží.

————

Zacvičte si

Prvních 20 minut po probuzení věnujte sportu. Nemusíte zrovna uběhnout maraton, stačí lehká procházka se psem, jóga nebo cvičení Pět Tibeťanů. Rozproudíte tím své tělo, nastartujete metabolismus a zajistíte si více energie na celý den. .

————

Připravte se na ráno už večer

Večer si vedle postele připravte sklenici vody s citrónem. Po probuzení se napijte, tím se osvěžíte
a proberete. Večer si připravte oblečení, které si budete chtít obléct. A když si ještě ráno zapnete svou oblíbenou hudbu, která vás pozitivně naladí, hned budete mít lepší ráno a možná i celý den.

Zkuste si aplikovat do vašeho života tuto ranní rutinu. Je jasné, že ze začátku to nebude procházka růžovým sadem, ale zkuste vydržet alespoň měsíc a uvidíte obrovskou změnu. Vybudování nového návyku přece jenom trvá.

 

 


Připojte s k naší skupině na Facebooku ????