thumb image
Lis 22, 2021 3532

Je líná pěna v matracích opravdu líná?

Cítíte, že vaše současná matrace už není v nejlepší kondici a poohlížíte se po nové? Podle čeho ale vybrat, když existuje tolik možností? Dnes si vezmeme pod lupu matrace z líné neboli paměťové pěny. Jak moc líná vlastně je a co všechno si zapamatuje? Posaďte se a připravte se na velkou dávku informací.

————

Proč líná pěna?

Líná pěna (nazývaná také jako paměťová nebo viscoelastická pěna) představuje relativně moderní materiál pro výrobu matrací. Jde o polyuretanovou pěnu, která se díky svým vlastnostem dokáže přizpůsobit tělu. V podstatě reaguje na teplotu a tlak lidského těla a na základě toho optimalizuje tuhost a tvaruje se do optimálních tvarů během spánku v jakékoliv poloze. Lína je proto, že je pro ni charakteristický pomalý návrat do původní polohy.

————

Jenom líná pěna nestačí

matrace z line pěnyMatrace z paměťové pěny jsou vždy vyráběny jako sendvičové. To znamená, že se pro výrobu matrace používá několik vrstev různých materiálů. Každopádně línou pěnu naleznete vždy na vnější straně matrace. Asi vás nepřekvapí, že různá výška a hustota přináší různé vlastnosti matrace. Můžeme se držet pravidla, které říká, že čím vyšší vrstva líné pěny, tím je komfort spánku vyšší. Zároveň se zvyšují i ortopedické vlastnosti, které jsou důležité pro regeneraci našeho těla.

————

Odkud se paměťová pěna vzala?

Zajímavostí je, že byla líná pěna původně určena pro raketoplány. Sloužila astronautům jako opora při velkém zatížením během startu nebo přistání. Také se využívala (a dodnes využívá) pro dlouhodobě ležící pacienty v nemocnicích. Díky svým unikátním vlastnostem si dokázala vydobýt své místo i v běžný domácnostech.

————

Vlastnosti paměťové pěny, které vás okouzlí!

Paměťová pěna si získala u „spáčů“ velkou oblíbenost. Disponuje vlastnostmi, o kterých se nám před jejím nástupem ani nezdálo:

  • dokonale se přizpůsobí křivkám těla během jakékoliv polohy spánku
  • díky své pružnosti udržuje tělo ve správné poloze
  • je odolná vůči roztočům a bakteriím
  • dokáže ulevit od bolesti, protože nevytváří tlak na tělo
  • tlumí pohyby partnera, který spí vedle nás
  • je cenově dostupná a má dlouhou životnost
  • díky své malé váze se s ní dá velmi lehce manipulovat

————

Na co si dát pozor?

Líná pěna je svými vlastnostmi opravdu unikátní. Ze začátku může tělu chvíli trvat zvyknout si na nový systém podpěry a „obtékání“ těla. Proto se může stát, že se vám ze začátku na ní bude hůře spát. Matrace může působit příliš měkká nebo tvrdá. Obzvlášť pokud jste byli zvyklí na pružinovou matraci. Většinou si zákazníci během pár dní (maximálně pár týdnů) zvyknou a už nechtějí měnit za nic jiného.

———–

Naše doporučení?matrace Dia Memo

Víme, že se ve velkém množství nabízených matrací vybírá velmi těžce. Proto jsme se rozhodli vám představit matraci z líné pěny Dia Memo, která disponuje velmi kvalitními vlastnostmi. Zároveň za ni ale nemusíte obětovat svůj roční plat. Navíc je vyrobena pomocí nové technologie aktivní pěny AHORNFLEX®. Ta byla mimochodem vyvinuta na základě moderních poznatků z oblasti spánku a také ze zkušeností zákazníků.

———–

Nezapomeňte se přidat k naší skupině na Facebooku 🙂

 

————