thumb image
říj 15, 2021 1313

Lapače snů, znáte jejich tajemství?

Lapače snů okouzlily svým zajímavým vzhledem mnoho z nás. Hodí se nejen do, v současnosti tolik oblíbeného, BOHO stylu, ale můžeme ho sladit v téměř jakémkoliv interiéru. Lapače snů nejsou ale jen hezkou ozdobou. Mají za sebou dlouhou historii a mnoho z nás jim přikládá mnohem větší důležitost v oblasti spánku. Už jste někdy přemýšleli nad jejich významem?

————

Kde se lapače snů vzaly?

lapace-snu_spider_woman.jpg

Indiáni přikládali snům a vizím velký význam. Věřili, že noční vzduch je protkaný dobrými i zlými sny. Proto měly lapače snů pro ně mnohem širší smysl, než nám napovídají tradiční legendy. Vnímají je jako talismany pozitivní energie, dobrých myšlenek, představ i emocí.

a) Teorie portálu

Lapače jsou vnímány jako duchovní portály Asibikaashi. Lapač má vyzařovat božskou sílu a nedá zlu prostor vstoupit. Proto se lapače pověšují nad postel či kolébku.

b) Teorie snové sítě

Není náhodou, že je obruč lapače ve tvaru kruhu. Představuje totiž kruh života a síly, jako Slunce a Měsíc putující denně po obloze. Vlákna lapačů zachycují během noci zlé sny a s příchodem dne je sluneční paprsky zlikvidují. Dobré sny se naopak dostanou skrz peří do naší mysli.

————

Fakta a zajímavosti

historie lapače snů

  • Asi vás nepřekvapí, že byly původní lapače vyráběny čistě z přírodních materiálů. Zajímavým faktem ale je, že vlákna ve tvaru pavoučí sítě byla vyráběna z kopřivy.
  • Domorodí Američané považují lapače snů za symbol jednoty a identifikaci mnohých indiánských národů. Mnoho z nich nenese dobře popularizaci a komerci lapačů snů, protože tak přichází o původní význam a zároveň dochází k jejich zneužívání.
  • Pavouk je symbol štěstí.
  • Každá barva peříček má svůj význam.

————

 


Připojte s k naší skupině na Facebooku 🙂