thumb image
Led 07, 2022 752

Silvova metoda ovládání mysli

Chcete mít pod kontrolou své myšlenky nebo vás trápí problémy s usínáním? Pokud ano, pojďme si představit o čem je Silvova metoda a jak ji můžete natrénovat.

————

Příběh Josého Silvy

José Silva se narodil v chudé rodině v Texasu a prošel si velice těžkým dětstvím. Přišel o otce a jako nejstarší muž v rodině se o ni musel postarat. Naučil se sám číst a psát. Později získal diplom za kurz elektroniky a otevřel si největší opravnu v jižním Texasu. Na chlapce, který se vzdělával sám a od šesti let živil rodinu, je to neobyčejný výkon. Oženil se a založil rodinu. Josému se dařilo ve všem, jeho děti však nešly v jeho stopách. Špatná vysvědčení ho trápila a tak se rozhodl najít způsob, jak pomoci svým dětem zlepšit schopnost soustředit se a zapamatovat si vyučovanou látku. Jeho zkoumání vedlo k vytvoření programu, který pomáhá miliónům lidí na celém světě změnit svůj život k lepšímu.

————

Co je vlastně Silvova metoda?

Silvova metoda „sebeovládání“ je program, který vznikl za účelem pomáhat lidem naučit se fungovat v pásmu mozkových vln alfa a používat pravou mozkovou hemisféru.
Ve vašem mozku pulsuje elektrická energie. Obdobné je to se srdcem, které bije určitým počtem úderů za minutu. Během hlubokého spánku vibruje mozek velmi pomalu. Když spíte lehce a sníte, váš mozek vibruje rychleji.
Ale během bdělého stavu, vibruje ještě rychleji. Pokud logicky přemýšlíte, mozek vibruje asi 20x za vteřinu. Vědci tento moment nazývají beta frekvence mozku. V lehkém spánku mozek vibruje pomaleji, mezi 7 až 14 kmity za vteřinu. Jedná se o již o výše zmíněnou frekvenci alfa.
Vše máme vysvětleno, a tak můžete začít.

Silvova metoda ovládání mysli

————

Mentální úklid

Mentální úklid je jednou z technik Silvovy metody. Jeho úkolem je zbavit se negativních myšlenek a nahradit myšlenkami pozitivními. Můžete ho použít takřka v každé situaci. Mozek se chová podobně jako počítač. Když chcete něco vymazat, stisknete tlačítko delete. S vymazáním negativní myšlenky je to stejné. Použijte pro to jen slovíčko „zrušit“ a nahraďte tuto myšlenku myšlenkou pozitivní.
Myšlenky dávají směr vaší energii.

————

40 dní, které mohou změnit váš život k lepšímu

Je všeobecně známé, že jsou lidé netrpěliví a chtějí všechno hned. Pokud chcete, aby Silvovy metody opravdu fungovaly, musíte být trpěliví a dokonale zvládnout základy.
Pojďme nyní na to. Cvičení provádějte ráno, bezprostředně po probuzení. Váš mozek v této chvíli pomalu přechází z alfy do bety, takže budete mít tendenci znovu usínat, jakmile se dostanete do hladiny alfa.

  1. Po probuzení si zajděte do koupelny, je-li to nutné a vraťte se do postele. Raději si nařiďte budík o 15 minut později pro případ, že znovu usnete. Pohodlně se posaďte.
  2. Zavřete oči a pod víčky je mírně pootočte nahoru. Výzkumy ukazují, že tato poloha očí pomáhá k sestupu do alfy.
  3. V duchu pomalu počítejte od 100 do 1. mezi čísly asi sekundu počkejte.
  4. Jakmile budete u 1, představte si sami sebe, jak dosahujete nějakého úspěchu. Stačí si vzpomenout na situaci, kdy jste se cítili skvěle a vše se vám dařilo. Vzpomeňte si na místo, na okolí, na atmosféru té chvíle.
  5. V hlavě si opakujte větu: „Každý den se mi v každém ohledu daří lépe, lépe a lépe“.
  6. Poté počítejte od 1 do 5. Jakmile dojdete k 5, otevřete oči a opět si v duchu opakujte: „Jsem naprosto bdělý a zdravý, cítím se dobře, lépe než kdykoliv předtím. Je to tak“.

————

Základy Silvovy metody znáte, co dál?

Nyní už víte, co máte zítra ráno dělat. Zde je váš 40-denní program.

  • Prvních 10 dní počítejte od 100 do 1
  • Dalších 10 dní každé ráno počítejte od 50 do 1
  • Následujících 10 dní počítejte od 25 do 1
  • Posledních 10 dní od 10 do 1

 

Nezapomeňte se přidat k naší skupině na Facebooku 🙂

 

————

Zdroj:

SILVA, José a Ed BERND. Silvova metoda pro fyzickou a psychickou kondici. Praha: Pragma, 1997. ISBN 80-7205-428-x.