thumb image
Pro 13, 2021 1533

Tipy, jak rychle zlepšit kvalitu spánku

Nebaví vás se během noci jen tak převalovat a rádi byste spali jak za svých dětských let? Kvalita spánku se odráží v mnoha aspektech našeho života, ať už je to pracovní či osobní život. Vyzkoušejte tyto tipy pro lepší spánek, které vám pomůžou být během dne energičtější i produktivnější.

————

Vytvořte si z ložnice dokonalé místo pro spánek

Ano v jednoduchosti je krása. Přestože se neustále omílá dokola, že ke spánku potřebujeme relaxační prostředí, tak se to dost často opomíjí.

Lepší spánek v ložnici Pamatujte! Dokonalá ložnice, je taková, která vás dokáže uklidnit. Proto odstraňte všechno, co by vás mohlo nějakým způsobem vyrušovat. Odneste jinam pracovní stůl, běžící pás, a hlavně si ukliďte! Nepřetápějte a vyvarujte se hluku (pokud to je jen možné).

————

Komfort zajistí lepší spánek

Zaměřte se na maximální pohodlí. Ve dvaceti letech člověk moc neřeší, na čem spí, ale postupem věku (jistě nám dáte za pravdu) se naše nároky na komfort zvyšují. A je to v pořádku. Po náročných dnech v práci a následné péči o rodinu je potřeba ulehnout do postele s kvalitní matrací, která nám pomůže účinně regenerovat.

Náš TIP: Pokud zrovna nemůžete investovat do nové matrace, nabízí se levnější varianta, a to Topper z líné pěny. Díky němu si zvýšíte lehací plochu, tělo během spánku či relaxace lépe zregeneruje, a navíc se vám bude lépe vstávat.

————

Nepodceňujte lůžkoviny

V tom, jak se ve vaší posteli cítíte, hrají velkou roli lůžkoviny. Vyberte si prostěradlo a povlečení z kvalitních materiálů. Důležité je, aby vám bylo příjemné na dotek.

————

Lepší spánek na prvním místě

Chápeme, že rodinu neodsunete a péče o děti je bezprostředně povinností. Stává se ale, že po celém dni chceme dohnat všechno, co už tak dlouho nestíháme. Nevyžehlené prádlo, maily, nebo oblíbený seriál.
Mějte ale na paměti, že se nám spánek odsouvat neoplácí. Dlouhodobý deficit se nám nemile podepíše na našem zdraví, koncentraci i na náladě. Převezměte proto kontrolu nad svým spánkovým režimem. Jak na to? Držte se těchto bodů:

  • Nastavte si pevnou dobu vstávání. Nemůžete od svého těla čekat, že se každý den vyspíte do růžova, pokud se neustále budíte v jiný čas. Tělo potřebuje pravidelnost!
  • Určete si délku spánku, která vám nejlépe vyhovuje. Odborníci doporučují 7-9 hodin.
  • Pokud se mezi námi najdou milovníci odpoledního šlofíku. Dejte si na něj pozor. Pokud si totiž zdřímnete příliš dlouho nebo v pozdějších hodinách, může vám to následně narušit váš pravidelný režim, protože se vám bude hůře usínat. Pokud si ho nechcete odpustit, nejlepší doba je po obědě a maximálně 20 minut.
  • Změny provádějte postupně! V případě, že máte dlouhodobé obtíže se spánkem, nečekejte, že se vše změní mávnutím proutku. Je to proces, během kterého je potřeba dělat postupně malé změny.

 

————

Rutina před spaním

Kvalitní spánek nezačíná v posteli. Jestliže se vám dlouhodobě špatně usíná, zapřemýšlejte, v čem by mohla být příčina. Dodržujete spánkovou hygienu, netrpíte dlouhodobým stresem, a co rutina před spaním, máte nějakou?
Rutina pro lepší spánekDejte tělu prostor na zklidnění. Alespoň 30 minut před spaním se snažte vyhnout stresu a určete si nějakou činnost, která navodí pohodu a pocit relaxace. (Že vám to děti nedovolí? Zkuste si s nimi číst před spaním). Možností je mnoho – krátká meditace, dobrá kniha, uklidňující hudba, ale třeba i shrnutí dne nebo odlíčení a pleťová maska. Fantazii se meze nekladou.

————

 

 


Připojte s k naší skupině na Facebooku 🙂