thumb image
čen 07, 2021 517

Jak zařídit XXL ložnici?

Světová populace nejen stárne, ale zvyšuje se i její hmotnost. A tomu je potřeba přizpůsobit také vybavení ložnice. Jak je známo, perfektní ložnice začíná u správně zvoleného nábytku. Zásady jsou jednoduché, je potřeba aby byl funkční, moderní, a taky musí něco vydržet. V dnešním článku přinášíme pár tipů k postelové trojici, které snesou o něco více než je běžné.

————

U postele vsaďte na kvalitu

Začneme u královny ložnice, tedy postelí. Pokud chcete, aby vaše postel něco vydržela, rozhodně na ní nešetřete. Investice do masivního dřeva se rozhodně vyplatí. Masiv dodá posteli nejen originální vzhled, ale především dlouhou životnost. Při hledání se zaměřte i na zdvojené přední nohy. Ty totiž posteli zajistí lepší pevnost a bytelnost. Všechny zmíněné vlastnosti splňuje postel GRADO, která mimochodem skvěle padne do každé moderní ložnice.

————

Nad roštem se zamyslete

S výběrem roštu už to nebude tolik jednoduché. Zde musíme vzít v potaz o jaký typ roštu máte zájem (podrobněji o vlastnostech roštů a podle čeho vybírat jsme se rozepsali zde).

  • Lamelový rošt – nejčastěji se setkáváme s počtem lamel 28 ks. Nosnost takového roštu se pohybuje mezi 120 a 130 kg. Vyšší nosnost je zajištěna zpevněnou konstrukcí, na kterou jsou použity tlustší materiály v rámu, ale i u lamel, které jsou vyrobeny z více vrstev dřeva než je standard. Umožňují tak pohodlný spánek při zátěži až 150 kg. Ty bývají často označovány jako MEGA. Mezi takové rošty se řadí polohovatelný rošt Portoflex Mega HN.
  • Laťový rošt – dokáže dát hmotnosti opravdu velký prostor. Vybírejte z těch, kteréjsou vyrobeny z kvalitního bukového dřeva. Tady se pohybuje nosnost až do 220 kg. Precizně zpracovaný rošt složený ze 17 latí z masivního dřeva je např. Maximus P.

nadstardantní nosnost

————

Odolné matrace opravdu existují

Cíleně jsme nejdřív zmínili rošt, protože je nejlepší nejprve vybrat jej a až potom přistoupit k volběmatrace (o tom, jak postupovat při výběru matrace se dozvíte zde). Vybrali jsme pro vás ideální matraci s vyšší nosností :

Golia – spolehlivý výkon hodný Goliáše.  Jedná se o opravdového bojovníka mezi matracemi, který unese hmotnost až 180 kg.  Matrace je dvojnásobně zpevněná kokosovou deskou a základ tvoří vrstva odolné pojené pěny spolu s provzdušňujícími prořezy.

————

Nezapomeňte na oporu krční páteře

Často se na něj zapomíná, ale v prevenci bolesti krční páteře hraje důležitou roli. Obzvlášť pokud spíte na břiše, nebo na boku. Řeč je o vhodně zvoleném polštáři. I v téhle oblasti vývoj opravdu pokročil a dnes už víme, co krční páteři prospívá.

Anatomické polštáře z paměťové pěny dokážou udržet hlavu ve správné poloze, čímž dochází k uvolnění krčního svalstva. My máme pro vás tip na anatomický polštář Elastic, který působením tepla měkne a tvaruje se podle potřeby každého spáče.

———–

 

 

Nezapomeňte se přidat k naší skupině na Facebooku 🙂

 

————