thumb image
Srp 29, 2021 1345

Nepodceňujte, na čem spí vaše děti!

Spánek má velký vliv na zdraví v každém věku, zejména pak u dětí. Abyste svému dítěti poskytli co nejlepší start do života, je vhodné zvážit v jakém prostředí, a především na čem bude spát. Ve spánku strávíme třetinu svého života! A rozhodně se nejedná o ztrátu času.

————

Proč je spánek pro dítě tolik důležitý?

Dítě neustále roste! Jak mentálně, tak fyzicky a spánek je pro něj čas, kdy dětský mozek spojuje vše, co se během dne naučil. A právě v této době se nejvíce rozvíjí tělo jako celek – včetně kostí, hormonů a mozku.
Nedostatek spánku může vést k obezitě, problémům s chováním, špatné koncentraci, slabému imunitnímu systému, a dokonce k depresi. Proto je pohodlné místo na spaní velmi důležité.

————

Dětský pokoj přizpůsobte kvalitnímu spánku

Vybrat ideální matraci pro dítě nepatří mezi nejlehčí disciplíny. Dítě vám těžko řekne, jaké jsou jeho preference, určitě ne to nejmenší. Každopádně existují při výběru faktory, od kterých byste se měli odrazit. Mezi ně patří věk a hmotnost dítěte. Nezapomínejte si ale zkontrolovat i velikost matrace a také z čeho je vyrobena.

————

Spánek dětí Děti do 3 let

Pokud hledáte matraci pro dítě mladší 3 let, doporučuje se vybrat středně tvrdou matraci. Malé děti mají měkké a poddajné kosti. Příliš měkká matrace pro ně bude nepohodlná.
U takhle malých dětí je potřeba si uvědomit, že stráví v postýlce drtivou většinu svého času. Miminka prospí více než polovinu dne! A i když jsou vzhůru, zůstávají dost často ležet v postýlce.  Proto by měla být matrace dostatečně pevná, pružná a měla by mít dobrou propustnost vzduchu. Vzorným příkladem je dětská matrace KUKI.
Od 4 let začíná dítě dynamicky růst. I během této doby má být matrace stále pevnější. Také nezapomínejte na to, že u dětí do 10 let by se měla matrace měnit každé 3 roky.

————

Děti od 7 let

S nástupem do školy se dětem v podstatě mění životní styl. S tím je spojena i vyšší úroveň fyzického a emočního stresu. V důsledku toho může být jejich spánek přerušovaný nebo zkrácený, což má samozřejmě dopad na zdraví, náladu i pozornost dítěte. Při výběru matrace stále pamatujte na dostatečnou pružnost a podporu. Dospívající děti mohou mít už stejné nároky na matraci jako dospělí.

spánek dětí
Náš TIP: Do studentských pokojů můžeme doporučit skvělou kombinaci roštu a matrace Set Tanza + Primaflex

 

————

Správná volba matrace je pro vaše dítě nezbytná k zajištění příjemného prostředí pro spaní. Zároveň pomáhá udržovat správné zakřivení páteře tím, že podporuje jejich záda. Měla by být především pohodlná, dostatečně pevná a také bez chemikálií.

————

Připojte s k naší skupině na Facebooku 🙂